Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

mistrkavy 

Výsledky finále 8. Mistrovství baristů ČR - Mistr kávy a Mistr kávy Junior

43 fotek 14.2.2011 - zobrazení
8. MISTROVSTVÍ BARISTŮ ČR – MISTR KÁVY
2. MISTROVSTVÍ BARISTŮ ČR – MISTR KÁVY JUNIOR
13. 2. 2010 – PRAHA, VÝSTAVA TOP CAFÉ

Strhující atmosféra, překvapivé výsledky a slzy v očích vítězů obou soutěží dnešního dne, tak vypadalo finále Mistrovství baristů ČR, které se uskutečnilo u příležitosti veletrhu Top Café, jenž byl součástí výstav Top Gastro a Holiday World na výstavišti v Holešovicích.
8. ročník Mistrovství baristů ČR v kategorii Mistr kávy vyhrál Petr Kadeřábek z firmy Moak, za nímž byl o jediný bod druhý František Roháček za Coffee&Co a Monin, třetí místo o dva body od vítěze obsadil Stanislav Cibula ze Slovenska, další baristé se umístnili v pořadí Michal Nováček a Pavel Malena z Coffee Clubu z Brna a Radek Moutayrek z kavárny Myšák v Praze.

Zatímco soutěž profesionálů byla doménou mužů, ve 2. Mistrovství baristů ČR v kategorii Mistr kávy Junior převažovaly dívky. Na prvním místě se umístnila Nikol Švagříčková z Ostravské Střední školy společného stravování, druhou pozici obsadila Jana Bromová z Plzeňské hotelové školy U Borského parku, třetí a čtvrtou příčku obsadily Miriam Szaboová a Barbora Rišková z hotelové školy v Nových Zámcích na Slovensku, páté a šesté místo studenti hotelové školy SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s. r. o. Marek Hažmuka a Jaroslav Šindelář.

Soutěže se uskutečnili nejen díky sponzorům a soutěžícím, ale také díky profesionální práci a nadšení pro věc, kterou předvedli porotci, odborníci z firem, které pracují s kávou, kávovary a mají na trhu v ČR své pevné místo. Bez nadšení všech zúčastněných by byl rozvoj kávové kultury v ČR významně ochuzen.

Práce v komisi 8. Mistrovství baristů ČR Mistr kávy, 2. Mistr kávy Junior a mezinárodní soutěže Barista Open se ujali tito milovníci kávy a odborníci:
Martina Michalová, Petra Šťastná, Mojmir Koudela, Jiří Olšák, Oldřich Holiš, Jiří Jílek, Petr Čapek, Jiří Matousek, Malgorzata Ebel, Ivan Oríšek, Dušan Klein, Josef Augustín, Goran Jozič, Alexandr Atanasov, Dana Johnová, Pavlína Králová, Marek Lorinza, Michal Fajin, Alžbeta Borosová, Petr Klepsa, Petr Žváček, Jaroslav Kropáček, Jiří Škvor, Nebiyou Temesgen, Petr Vlasák, Radim Cipra, Aleš Kolovrat, Tomáš Zahradil, Tomáš Hospodářský, Jiřina Volková, Lumír Koncer, Pavel Kosta, Roberto Trevisan a Štěpánka Havrlíková.

Společnosti, díky nimž proběhlo 8. Mistrovství baristů ČR i ostatní soutěžní kategorie:
Hlavní partneři – Bohemilk, Incheba, Ancap
Partneři – Pulycaff, Fomi, Bertagnolli, hotel Olympik, sklárna Egermann
Oboroví partneři – Astoria, Carimali, La Marzocco, Coffee Club, Monin, Cukrárna Myšák, Buscaglione, café Jordán, Coffee Source, Coffee&Co, Corsini café, Franco caffé, Gaviota, Ionia, Jablum, Moak, Morettino, Piacetto a Rioba.

Věcné ceny do soutěže věnovaly firmy: Ancap, Puly Caff, Bertagnolli a ChoCup.
Finalisté soutěže Mistr kávy již tradičně převzali křišťálové poháry z produkce české sklárny Egermann.

Velmi děkujeme všem, kteří podpořili tento ročník soutěží ať již finančně či vložením své invence a budeme se těšit, že se nám podaří uskutečnit další, již deváté Mistrovství baristů ČR - Mistr kávy a třetí v kategorii Mistr kávy Junior.

Upřímně, s obdivem a úctou ke všem zúčastněným.

Roberto, Štěpánka a organizační tým Školy kávy s.r.o.
reklama

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.